Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pátek 1. března 2024

Svátek slaví Bedřich, zítra Anežka

Rowan Atkinson alias Mr. Bean slaví narozeniny. "Pokračování" populárního seriálu už takový nemělo!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Rowan Atkinson alias Mr. Bean slaví narozeniny. "Pokračování" populárního seriálu už takový nemělo!

Lenka Kučerová

6. ledna 2024 21:26

Rowan Atkinson se na úspěch Mr. Beana pokusil navázat seriálem Včela na mušce. Ten se ale s takovou popularitou nesetkal.

Rowan Atkinson je britský herec, komik a scenárista, který se proslavil svým jedinečným smyslem pro humor a vytvořil nezapomenutelnou postavu Mr. Beana. Narodil se 6. ledna 1955 v Consett, hrabství Durham ve Velké Británii. Jeho kariéra je pestrou směsicí divadla, televize a filmu, ale právě role pana Beana jej katapultovala mezi světovou hereckou špičku.

Atkinsonova kariéra začala na univerzitě, kde studoval elektroinženýrství na Newcastle University. Během svého studia se však více začal zajímat o divadlo a humor. Později přešel na University of Oxford, kde se připojil k divadelní skupině nazvané "The Oxford Revue". Tato zkušenost mu poskytla příležitost rozvíjet své dovednosti v komedii a rozšiřovat svůj repertoár.

Jeho průlom přišel v 80. letech, kdy byl součástí televizního skečového pořadu "Not the Nine O'Clock News". Zde spolupracoval s dalšími talentovanými komiky, jako jsou Mel Smith a Griff Rhys Jones. Atkinsonova schopnost zaujmout publikum svým fyzickým humorem a nekonvenčním pohledem na svět začala být stále více uznávána.

Nicméně pravým průlomem pro Rowana Atkinsona bylo vytvoření postavy pana Beana. Tato ikonická postava se poprvé objevila v krátkometrážním televizním seriálu s názvem "Mr. Bean" v roce 1990. Pan Bean, který je představitelem nerudného, téměř nemluvícího muže s neskutečně "složitým" životem, se okamžitě stal celosvětovým fenoménem.

Přestože Atkinson ztvárnil mnoho jiných postav a hrál v seriálech a filmech jako "Černá zmije" a "Johnny English", postava Beana mu přinesla největší popularitu. Atkinsonova schopnost komunikovat s publikem prostřednictvím mimiky, pohybu a jednoduchých zvuků překročila jazykové bariéry a získala si fanoušky po celém světě.

O úspěch postavy Mr. Beana se zasloužila nejen Atkinsonova komická genialita, ale také jeho schopnost pracovat se scenáristy a režiséry. Jeho tým tvořený Richardem Curtisem a Robinem Driscollem hrál klíčovou roli při vytváření situací, které z pana Beana udělaly tak populárního a milovaného hrdinu.

Atkinson se na úspěch Mr. Beana pokusil navázat seriálem Včela na mušce. Ten se ale s takovou popularitou nesetkal, navzdory tomu, že svým charakterem seriál připomíná právě Mr. Beana.

Díky svému charakteristickému stylu a jedinečnému pohledu na humor se Rowan Atkinson stal jedním z nejoblíbenějších a nejuznávanějších komiků v historii. A i když se mohl věnovat mnoha různým projektům, jeho spojení s postavou Mr. Beana zůstane nejvýraznějším a nezapomenutelným momentem jeho kariéry.

Nejnovější zprávy