Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pátek 19. července 2024

Svátek slaví Čeněk, zítra Ilja

Schwarzenegger překvapil Slováky! Tohle asi nečekali!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Schwarzenegger překvapil Slováky! Tohle asi nečekali!

Lenka Kučerová

23. června 2024 15:12

Arnold Schwarzenegger Video

Nečekané setkání. Místopředseda Evropské komise Maroš Šefčovič se objevil po boku hollywoodského herce Arnolda Schwarzeneggra.  

Setkání se uskutečnilo v Rakousku v domově Schwarzeneggra při příležitosti Rakouského světového summitu věnovaného klimatu, který Schwarzenegger již osm let organizuje pod záštitou rakouského prezidenta Alexandera Van der Bellena.

Motto letošního summitu bylo "be useful" ("buď užitečný"), informovala Ingrid Ludviková ze Zastoupení Evropské komise na Slovensku.

Akce přilákala i další významné osobnosti. Místopředseda EK Maroš Šefčovič vystoupil s úvodním proslovem a následně se účastnil panelové diskuse s Arnoldem Schwarzeneggerem a Johnem Podestou, poradcem amerického prezidenta pro klima. 

"Maroš Šefčovič na summitu mluvil o tom, jak naplňovat zelenou dohodu tak, aby náš byznys sílil, aby vznikaly kvalitně pracovní místa a aby se na nikoho nezapomnělo.⁠ Se Schwarzeneggerem se shodli, že v Evropě i v USA je třeba zrychlit povolovací procesy na moderní technologie, ale také o potřebě jaderné energie, pokud máme zvládnout elektrifikaci našich ekonomik," řekla Ludviková podle serveru topky.sk.

Nejnovější zprávy