Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pondělí 11. prosince 2023

Svátek slaví Dana, zítra Simona

Shakira se dohodla s prokuraturou: Ohromná pokuta, ale do vězení nepůjde!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma LARO Computers s.r.o., IČ: 08796505


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2023 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Shakira se dohodla s prokuraturou: Ohromná pokuta, ale do vězení nepůjde!

Andrea Malá

20. listopadu 2023 20:20

Shakira Video

Popová hvězda Shakira se ve Španělsku dohodla s prokuraturou, která ji obviňovala z daňových podvodů na daních. Zpěvačka podle světových agentur souhlasila se zaplacením pokuty ve výši 7,3 milionů eur a tříletým podmínečným trestem. 

Shakira se v pondělí osobně dostavila na soud v Barceloně, kde mělo začít dvanáctidenní soudní stání v jednom z případů údajných daňových podvodů. Zpěvačka se po dlouhodobém popírání tentokrát přiznala, že nezaplatila 14 a půl milionu eur na daních z příjmů v letech 2012 až 2014. 

Prokuratura pro zpěvačku v kauze žádala osm roků vězení a pokutu ve výši téměř 24 milionů eur. Přiznáním viny se Shakira vyhnula nejen soudnímu procesu, ale především možnému trestu odnětí svobody. 

Shakira v prohlášení pro média uvedla, že je připravená překonat stres a emocionální zátěž z tohoto nepříjemného případu. 

"Ačkoliv jsem byla odhodlaná obhájit svou nevinu v soudním procesu, o kterém byli moji právníci přesvědčeni, že by přinesl verdikt v můj prospěch, rozhodla jsem se tuto záležitost konečně vyřešit. A to v nejlepším zájmu svých dětí, které nepotřebují to, aby jejich matka v tomto boji obětovala své osobní blaho," dodala zpěvačka. 

Nejnovější zprávy