Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 29. května 2024

Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand

Smutný osud známého herce: Hvězda filmu Sám doma skončila na vozíku!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Smutný osud známého herce: Hvězda filmu Sám doma skončila na vozíku!

Lenka Kučerová

27. dubna 2024 12:01

Tim Curry

Herec Tim Curry (78) se proslavil jako nepříjemný hotelový recepční v kultovní rodinné komedii Sám doma 2: Ztracen v New Yorku. Komik a umělec ale 

Během své divadelní a filmové kariéry si herec Tim Curry získal širokou základnu fanoušků po celém světě. Jeho herecký talent a charisma ho katapultovaly ke kultovním rolím ve filmech jako The Rocky Horror Picture Show, Charlieho andílci a nezapomenutelný Sám doma 2: Ztracen v New Yorku. 

V roce 2012 ale herec utrpěl rozsáhlou mozkovou příhodu, která bohužel předčasně ukončila jeho kariéru. Curry je od té doby připoután na invalidní vozík, ale stále se snaží rozdávat radost.

Přestože mu zdravotní komplikace ztěžují pohyb a řeč, Curry se stále účastní různých filmových akcí a festivalů, kde si rád povídá se svými fanoušky a ochotně se s nimi fotografuje.  

Tim Curry je britský herec, zpěvák a hudebník, který je známý svými vynikajícími divadelními a filmovými rolími. Narodil se 19. dubna 1946 v Grappenhallu v Anglii.

Je známý pro svou charakteristickou hlasovou kvalitu a výraznou scénickou přítomnost. Kromě své práce ve filmu a divadle má Curry také bohatou kariéru v dabingu, televizi a hudebním průmyslu.  

Nejnovější zprávy