Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čtvrtek 13. června 2024

Svátek slaví Antonín, zítra Roland

ŠOK v USA: Morbidně obézní finalistka získala titul Miss USA! Amerika se otřásá v základech

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

ŠOK v USA: Morbidně obézní finalistka získala titul Miss USA! Amerika se otřásá v základech

Veronika Jirásková

8. června 2024 19:11

Sara Milliken, finalistka z Alabamy.

Šokující zvrat v soutěži krásy ve Spojených státech. Morbidně obézní Sara Milliken (23) z Alabamy s váhou 150 kilogramů triumfuje v National American Miss! Teď míří na podzimní finále na Floridě.

Šokující vítězství! Morbidně obézní Sara Milliken (23), která se sama označuje jako "plus-size" soutěžící, konečně získala korunu po osmi letech snění. Její triumf v soutěži krásy, kam poprvé vstoupila jako teenagerka, rozdělil veřejnost na dva tábory.

Sara Milliken (23), morbidně obézní kráska z Alabamy, šokovala svět soutěží krásy svým triumfem v National American Miss. Tato soutěž, na rozdíl od jiných, hodnotí účastnice na základě široké škály dovedností a atributů, jako jsou osobnost, sebevědomí, komunikační dovednosti, dobrovolnická práce a akademické úspěchy. Organizátoři zdůrazňují, že oslavují jedinečnost bez ohledu na vzhled, váhu nebo zdravotní problémy.

Její vítězství však vyvolalo ostré reakce. "Je krásná? To je věc názoru," řekl jeden muž z Alabamy pro stanici WKRG. "Ale je extrémně nezdravá, což je urážka pro dívky, které tvrdě pracovaly a žily zdravě, aby se staly královnami krásy. Je to ostuda státu Alabama."

Podle CDC je v Alabamě obézních téměř 38 % dospělých, což ji řadí na 7. místo v počtu lidí s nadváhou ve Spojených státech. CDC definuje obezitu jako BMI 30 nebo vyšší, zatímco BMI 18,5 až 24,9 je považováno za zdravou váhu.

Na druhou stranu se vítězi po kritice dostalo i velké podpory. "Sara Milliken je důkazem toho, že krása má mnoho podob a že pozitivní přístup dokáže překonat i tu nejtvrdší kritiku," napsali v tomto duchu její příznivci. Sama Milliken řekla WKRG: "Vždycky jsem chtěla šířit pozitivní energii a tohle mě dostalo do pozice, kdy jsem to mohla dělat," řekla WKRG.

Nejnovější zprávy