Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čtvrtek 13. června 2024

Svátek slaví Antonín, zítra Roland

Soud zrušil vyšetřování kolumbijské zpěvačky Shakiry!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Soud zrušil vyšetřování kolumbijské zpěvačky Shakiry!

Lenka Kučerová

9. května 2024 21:34

shakira Video

Barcelonský soud ve čtvrtek zrušil vyšetřování kolumbijské zpěvačky Shakira za údajné daňové podvody ve výši 6,6 milionu eur z roku 2018. Uvedla to stanice RTVE.

Soud s pravomocí pro barcelonskou městskou část Esplugues de Llobregat rozhodl, že nesrovnalosti v daňovém přiznání zpěvačky z roku 2018 nepředstavují trestný čin a neměla v úmyslu zavádět daňový úřad.

Prokuratura ve středu oznámila, že podporuje výzvu obhajoby, aby soud odložil vyšetřování podezření z daňových podvodů. Toto zrušení podle jednoho z obhájců Shakiry potvrzuje, že zpěvačka se žádného podvodného jednání nedopustila.

Prokuratura Shakiru loni obvinila, že nezaplatila 6,7 ​​milionu eur na daních z příjmu a úrocích za rok 2018. Měla k tomu využít síť společností, z nichž některé sídlily v "daňových rájích". Zpěvačka tuto částku později zaplatila.

V samostatném případě Shakira uzavřela loni v listopadu dohodu s prokurátory, ve které přiznala, že v letech 2012 až 2014 nezaplatila španělské vládě daně ve výši 14,5 milionu eur. V současnosti tato zpěvačka žije v americkém Miami, kam se odstěhovala po rozchodu s bývalým španělským fotbalistou Gerardem Piquém.

Nejnovější zprávy