Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 17. dubna 2024

Svátek slaví Rudolf, zítra Valérie

Stalking na maximálním levelu! Taylor Swift je už zoufalá, povolala právníky!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Stalking na maximálním levelu! Taylor Swift je už zoufalá, povolala právníky!

Lenka Kučerová

17. února 2024 17:22

Taylor Swift Video

Zpěvačka Taylor Swift má vážný problém. Život jí ztrpčuje 21letý student, který ji doslova sleduje na každém kroku. Stopuje totiž její lety a zveřejňuje je na internetu. 

Student Jack Sweeney si koleduje o problém. Sleduje soukromá letadla bohatých Američanů a údaje o jejich letech zveřejňuje na sociálních sítích.

Na mušce měl například spoluzakladatele Microsoftu Billa Gatese, zakladatele Amazonu Jeffa Bezosa či generálního ředitele společnosti Meta Marka Zuckerberga. 

Sleduje také zpěvačku Taylor Swift. Ta ale začala vyhrožovat žalobou. Její právníci proto poslali Sweeneymu dopis, ve kterém tvrdí, že informace, které zveřejňuje, představují "bezprostřední hrozbu pro bezpečnost a blaho" zpěvačky.

Podle právníků jde také o "záležitost života nebo smrti," i když není zcela zřejmé, jak to mysleli. Student totiž tvrdí, že zpěvačce "nikdy neměl v úmyslu ublížit" a že dopis dostal poté, co se média začala zabývat uhlíkovou stopou, kterou hudebnice vyprodukuje.

Minulý měsíc byl zatčen 33letý muž za pronásledování zpěvačky. Její mluvčí později uvedla, že za to částečně mohou informace o pohybu letadla, které zveřejňuje Sweeney. 

Nejnovější zprávy