Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pátek 19. července 2024

Svátek slaví Čeněk, zítra Ilja

Štíbrová a další shání peníze pro nemocného Martínka: Padla hranice 50 milionů!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Štíbrová a další shání peníze pro nemocného Martínka: Padla hranice 50 milionů!

Andrea Malá

25. září 2023 19:25

Nikol Leitgeb

Češi přispívají na pomoc Martínkovi, který bojuje se vzácným onemocněním, přičemž peníze mohou v léčbě přinést zásadní průlom. Do pondělí se vybralo už přes 50 milionů korun. Zásluhu na tom mají i mnohé celebrity. 

Martínkovi byl diagnostikován AADC syndrom, který je způsoben nedostatečnou funkcí enzymu se zmíněnými čtyřmi písmeny v názvu. Konkrétně jde o velmi vzácné genetické onemocnění, které ovlivňuje metabolismus neurotransmiterů v mozku.

Na sbírku momentálně lidé přispěli už více než 53 miliony korun, k čemuž přispělo i angažmá celebrit v celé záležitosti. Například Nikol Leitgeb vyzvala své sledující, aby poslali alespoň malou částku, ve chvíli, kdy bylo vybráno méně než 10 milionů.

"Rodiče Martínka každej den vstávaj a usínaj s vědomím, že pro jejich těžce nemocného chlapečka existuje na světě účinná léčba. Ta ale stojí sto milionů. Sto. Milionů. A pojišťovna ji odmítla proplatit. Jaký zoufalství asi musej prožívat," posteskla si známá influencerka. 

Zajímavě se zapojila také Lucie Šlégrová, manželka olympijského vítěze z Nagana. Obrátila se totiž na Kamila Bartoška alias Kazmu, aby i vzhledem k úspěchu svého filmu také poslal něco na léčbu nemocného chlapce.

"Pokud Kazma vyndá prachy a přidá je, tak mu osobně přijdu vyšůrovat celej byt, i okna mu umeju, boty naleštím, hajzlík vyštětkuju. A Jirka mu uvaří svíčkovou," vzkázala prostřednictvím instagramu. 

Nejnovější zprávy