Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 28. února 2024

Svátek slaví Lumír, zítra Horymír

Tahle kráska o sobě tvrdila, že zemřela na rakovinu! Pak řekla, proč lhala!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Tahle kráska o sobě tvrdila, že zemřela na rakovinu! Pak řekla, proč lhala!

Lenka Kučerová

6. února 2024 20:55

Poonam Pandey

Indická modelka a influencerka Poonam Pandey způsobila rozruch mezi svými sledovateli na sociální síti Instagram poté, co sdílela falešnou informaci o své rakovině děložního čípku a následně ji odvolala. Tento incident vyvolal kontroverzní diskusi o etice online kampaní.

Mladá influencerka měla na Instagramu 1,3 milionu sledujících a chtěla kontroverzním statusem zvýšit povědomí o rakovině děložního čípku.

2. února proto zveřejnila zprávu o prohraném boji s touto nemocí. Tento krok vyvolal šok mezi jejími fanoušky.

Mnozí pochybovali o pravdivosti informace, protože jen několik dní předtím byly na Instagramu zveřejněny fotografie influencerky na palubě výletní lodi, na nichž vypadala zdravě.

Poonam Pandey se musela nakonec přiznat a ve videu z 3. února ujistila své fanoušky, že je živá a zdravá, ale zdůraznila, že tisíce žen skutečně podlehly rakovině děložního čípku.

Přestože svým kontroverzním způsobem zvýšila povědomí o této nemoci v Indii, falešná zpráva o její smrti vyvolala pobouření u mnoha lidí a část z nich mladou Indku kritizovala za sebestřednost.

Jeden z fanoušků napsal: "Předstírat smrt pod záminkou zvyšování povědomí je nejen neetické, ale i manipulativní." Jiný ji upozornil, že zprávy o její skutečné smrti už nebude nikdo brát vážně.

Rakovina děložního čípku je druhým nejčastějším onkologickým onemocněním u žen v Indii. Na Indii připadá téměř čtvrtina celosvětově registrovaných případů této nemoci, uvedla Světová zdravotnická organizace (WHO).

Nejnovější zprávy