Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 13. dubna 2024

Svátek slaví Aleš, zítra Vincenc

Tajné plány kvůli nemoci Karla III.? Může být vážnější, než se myslelo!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Tajné plány kvůli nemoci Karla III.? Může být vážnější, než se myslelo!

Andrea Malá

26. února 2024 10:46

Král Karel III.

Letošní únor zásadně otřásl britskou královskou rodinou, protože králi Karlovi III. byla diagnostikována rakovina. Logicky se začala řešit budoucnost monarchie. O pokračování by se měl postarat princ William.

V zákulisí se mluví o tom, že zdravotní problémy podnítily panovníka k tomu, aby se začal věnovat otázce nástupnictví dříve, než bývá zvykem. Úředníci předpokládali, že touto záležitostí se budou zabývat nejprve po 80. narozeninách krále. 

I expert Tom Quinn potvrdil, že plány nástupnictví se běžně řeší až později. "To, že s tím začali už teď, může naznačovat, že Charlesova rakovina je nebezpečnější, než jsme se domnívali," poznamenal pro britský list Mirror. 

Králi byl diagnostikován některý z druhů rakoviny, uvedl Buckinghamský palác k diagnóze. Nemělo by jít o rakovinu prostaty, problém byl ale odhalen během nedávné léčby kvůli zvětšené prostatě. Panovník již zahájil léčbu onkologického onemocnění.

"Král zůstává pozitivní ohledně své léčby a vyhlíží návrat k plnému vykonávání povinností v co nejkratší možné době," sdělil palác. Pro tuto chvíli odložil všechny naplánované veřejné akce, přičemž ho zastupují ostatní členové rodiny. Pokračuje nicméně ve své ústavní roli hlavy státu, včetně papírování a soukromých setkání. 

Nejnovější zprávy