Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 24. února 2024

Svátek slaví Matěj, zítra Liliana

Timothée Chalamet: Nová hvězda Hollywoodu exceluje svým vzhledem i prestižními rolemi

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Timothée Chalamet: Nová hvězda Hollywoodu exceluje svým vzhledem i prestižními rolemi

Lenka Kučerová

27. prosince 2023 20:50

Timothée Chalamet

Timothée Chalamet je jedním z nejvíce vyhledávaných mladých talentů v Hollywoodu, jehož herecký talent a charisma si rychle získaly srdce diváků a kritiků po celém světě. Narodil se před 28 lety, 27. prosince 1995, v New Yorku do rodiny, kde umění a kultura hrály významnou roli.

Chalametova herecká kariéra začala získávat na obrátkách v první polovině 2010. Jeho první výraznější role byla ve filmu "Interstellar" z roku 2014, kde si zahrál mladého Tomase. Nicméně, průlom v jeho kariéře přišel s rolí ve filmu "Dej mi své jméno" (2017), kde hrál postavu mladého Elio Perlmana.

Tato výkon mu vynesl nominaci na Oscara za nejlepšího herce a získal uznání za svou schopnost přinést do role autentičnost a emocionální hloubku.

Chalamet se proslavil nejen svými dramatickými výkony, ale také schopností adaptovat se na různé žánry a styly filmu. Zahrál si v historických dramatech, romantických filmech a v poslední době také ve velkých blockbusterech.

Jeho role v filmech jako "Lady Bird" (2017), "Krásný kluk" (2018) a "Malé ženy" (2019) rovněž sklidily úspěch u veřejnosti i kritiků. Nejvíce jej však proslavila první číst kultovní ságy "Duna" (2021).

Chalamet si vydobyl pověst hereckého talentu, který je vyhledávaným jménem pro řadu prestižních projektů. Pracoval s renomovanými režiséry, jako jsou Luca Guadagnino, Greta Gerwig, Christopher Nolan a další. Jeho schopnost přinést do postav autentičnost a jemnost mu otevřela dveře k prestižním projektům.

Chalametova popularita ale nekončí pouze na plátně. Stal se módním ikonou a jeho styl je sledován fanoušky i módními kritiky. Své vystupování na červeném koberci vždy doprovází jedinečným a vkusným stylem, což jej zařadilo mezi mladé hollywoodské celebrity.

Nejnovější zprávy