Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Neděle 14. dubna 2024

Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie

Tohle hrozí Alecu Baldwinovi! První soud kvůli smrti na natáčení se chýlí ke konci

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Tohle hrozí Alecu Baldwinovi! První soud kvůli smrti na natáčení se chýlí ke konci

Andrea Malá

8. března 2024 8:48

Alec Baldwin

Filmová zbrojířka Hannah Gutierrezová-Reedová je podle soudní poroty v americkém státě Nové Mexiko vinna z neúmyslného zabití. Při natáčení filmu dohlížela na bezpečné používání zbraní, přesto došlo k tragickému incidentu, při kterém slavný herec Alec Baldwin zastřelil kameramanku Halynu Hutchinsovou.

O závěrech poroty informovala agentura AP s tím, že obviněné ženě, která je ve vazbě, hrozí trest odnětí svobody na osmnáct měsíců a pokuta ve výši pět tisíc dolarů (přes 115 tisíc korun).

Tento případ je o neustálých, nikdy nekončících bezpečnostních selháních, která vyústila ve smrt člověka a málem zabila dalšího," konstatovala státní zástupkyně Kari Morrisseyová v závěrečné řeči. 

Právní zástupce Gutierrezové-Reedové prohlásil, že filmová produkce na natáčení šetřila a nyní se z jeho klientky snaží udělat obětního beránka. V lednu byl nicméně z neúmyslného zabití znovu obviněn také Baldwin. Podle obvinění by také jemu mohl soud v udělit až osmnáctiměsíční trest odnětí svobody. 

Baldwinovi při natáčení filmu podal nabitou zbraň asistent režiséra Dave Halls, který herci řekl, že použití je bezpečné. Kromě úmrtí Hutchinsové došlo také ke zranění režiséra Joela Souzy. Slavný herec se nejprve bránil slovy, že spoušť zbraně, která měla být rekvizitou, nezmáčkl. Federální úřad pro vyšetřování FBI ale během svého šetření dospěl k závěru, že Baldwin musel spoušť zmáčknout. 

Nejnovější zprávy