Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čtvrtek 13. června 2024

Svátek slaví Antonín, zítra Roland

Tomáš Klus natočil video o válce v Pásmu Gazy. Fakta zametl pod koberec!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Tomáš Klus natočil video o válce v Pásmu Gazy. Fakta zametl pod koberec!

Lenka Kučerová

16. března 2024 21:01

S manželkou Tamarou

Zpěvák Tomáš Klus se ve čtvrtek zapojil do debaty ohledně izraelsko-palestinského konfliktu a na svém facebookovém účtu sdílel video, ve kterém vyzval své sledující, aby nezůstávali mlčet vůči dění v Pásmu Gazy.

Ve svém příspěvku plném kritiky Izraele zdůrazňoval palestinské oběti, nesprávně ale opomíjel teroristické aktivity Hamásu, které situaci vyvolaly, a izraelské rukojmí, včetně dětí, držených od října neznámo kde. Klus rovněž řadu mylných tvrzení.

Video začíná Klusovým konstatováním, že dostává nenávistné zprávy, aniž by specifikoval, od koho a proč. Následuje výčet počtu obětí v Pásmu Gazy a obvinění Izraele z etnické čistky a zpochybnění objektivity českých médií.

Klus se ptá, zda by země s takovou zkušeností s okupací neměly být citlivější k situaci, a srovnává izraelskou přítomnost na palestinských územích s nacistickou okupací Čech a Moravy.

Dále se Klus odvolává na mapy Izraele od roku 1947, které měly dokázat izraelskou okupaci. Tyto mapy však manipulují a nebere v úvahu historické kontexty.

Klus také nezmínil útoky Hamásu a osud izraelských rukojmí, což jsou závažné nedostatky. Následně kritizuje izraelskou blokádu Pásma Gazy, ale opomíjí, že stejně tak blokádu uplatňuje Egypt.

Dále Klus tvrdí, že Palestinci přijali možnost dvoustátního řešení, což není pravda. Klus pro své tvrzení navíc uvádí kontroverzní zdroje, jako jsou historikové známí svou kritikou Izraele.

Klusovo video nijak neřeší teroristické aktivity Hamásu a nezmiňuje osud izraelských rukojmí a jeho vyjádření o izraelsko-palestinském konfliktu je celkově silně jednostranné a velmi nepřesné.

Nejnovější zprávy