Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Úterý 18. června 2024

Svátek slaví Milan, zítra Leoš

Tomás Plekanec oznámil KONEC! Zdraví už mu nedovolí pokračovat

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Tomás Plekanec oznámil KONEC! Zdraví už mu nedovolí pokračovat

Andrea Malá

28. října 2023 10:10

Tomáš Plekanec

Tomáše Plekance zná část veřejnosti jako bývalého manžela Lucie Vondráčkové, především šlo ale o výborného hokejistu a někdejšího kapitána národního týmu. Další starty na nejvyšší úrovni už ovšem nepřidá. Plekanec v sobotu oznámil ukončení veleúspěšné profesionální kariéry. 

Plekanec odehrál tisíc a jedno utkání v nejprestižnější lize světa NHL, kde působil především v dresu Montrealu. Za národní tým si zapsal 49 bodů v 86 zápasech, zejména byl ale kapitánem na několika vrcholových akcích. Závěr kariéry strávil doma na Kladně. Právě Rytíři dnes zveřejnili video, na němž klubová legenda oznamuje konec kariéry.

 Jde o konec vynucený, vyplynulo z vyjádření samotného hráče. "Bohužel, ze zdravotních důvodů jsem se rozhodl ukončit tuhle sezónu a mojí hokejovou kariéru, i když ta představa byla malinko jiná," uvedl. 

"Doufal jsem, že nějaký odpočinek by tomu pomohl, pár týdnů, abych se mohl vrátit na led a pomoci klukům do play-off. Bohužel se to nestane. I když mě to strašně mrzí, hrozně rád bych pomohl, ale dál by to byl pro mě obrovský risk," pokračoval útočník.

Plekanec se na závěr rozloučil s kladenskými i ostatními fanoušky. "Chci poděkovat za všechny ty skvělé sezóny, které jsem tady mohl odehrát. Bylo to skvělé, i když jsme hráli na spodku tabulky, ale i tak jsem si to strašně užil," dodal. 

Nejnovější zprávy