Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čtvrtek 13. června 2024

Svátek slaví Antonín, zítra Roland

V 78 letech zemřel legendární hudební magnát Tony Bramwell! Světu dal Queen a The Beatles

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

V 78 letech zemřel legendární hudební magnát Tony Bramwell! Světu dal Queen a The Beatles

Lenka Kučerová

9. června 2024 13:37

Ve videoklipu ožili i George Harrison a John Lennon.

Hudební svět se dozvěděl smutnou zprávu. Ve věku 78 let zemřel hudební magnát Tony Bramwell, který na počátku své kariéry pracoval jako manažer legendární kapely The Beatles a následně pomohl objevit několik významných hudebních talentů, včetně skupiny Queen.

Tony Bramwell se znal s Johnem Lennonem, Paulem McCartneym a Georgem Harrisonem již od dětství. Když tito tři založili The Beatles, stal se Bramwell manažerem jejich turné a hrál klíčovou roli v úspěchu kapely.

Postupem času se stal jednou z nejvýznamnějších osobností hudebního světa a začal působit jako skaut. Díky němu byli objeveni umělci jako Paul Simon, Eva Cassidy a další hudební ikona - skupina Queen.

Včera o jeho úmrtí informovala řada zahraničních médií včetně Mirror. Okamžitě mu vzdalo hold mnoho umělců, včetně Paula McCartneyho.

„Jsem velmi smutný ze zprávy o úmrtí Tonyho Bramwella. Byl skvělým společníkem pro nás všechny během působení Beatles. Vždy jsme se spolu hodně smáli a je mi velmi líto, že už není mezi námi. Děkuji, Tony,“ uvedl McCartney, jak citoval Mirror. 

Nejnovější zprávy