Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Neděle 10. prosince 2023

Svátek slaví Julie, zítra Dana

V Británii se dějí změny. Dobročinné nadace se kvůli králi Karlovi III. hromadně přejmenovávají

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma LARO Computers s.r.o., IČ: 08796505


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2023 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

V Británii se dějí změny. Dobročinné nadace se kvůli králi Karlovi III. hromadně přejmenovávají

Lenka Kučerová

10. listopadu 2023 19:45

Král Karel III. Video

Charitativní organizace, které založil král Karel III. ještě jako princ z Walesu, mění svůj název po jeho nástupu na trůn.  

Princův fond (The Prince's Trust), který založil v roce 1976, změní název na Králův fond (King's Trust). Mladým lidem ve Spojeném království i v zahraničí pomáhá poskytováním práce či vzdělání. Názvy změní i zahraniční organizace v rámci tohoto fondu.

Charitativní fond prince Charlese (The Prince of Wales's Charitable Fund) bude Charitativní fond krále Karla III. (King Charles III. Charitable Fund). Od roku 1979 uděluje granty pro iniciativy, které pomáhají lidem a komunitám měnit svět kolem sebe. 

Mění se i Princova nadace (Prince's Foundation) z roku 1986. Nově bude Králova nadace (King's Foundation). Jejím cílem je vytváření udržitelných komunit na základě praktických znalostí z minulosti.

Princ Charles se stal britským panovníkem jako král Karel III. automaticky po smrti své matky Alžběty II. loni 8. září. Královna britské monarchii vládla od února 1952.

Karel se jako její nejstarší syn narodil 14. listopadu 1948 v Buckinghamském paláci v Londýně. Titul princ z Walesu mu matka oficiálně udělila 1. července 1969 během slavnosti na hradě Caernarfon na severu Walesu.

Nejnovější zprávy