Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čtvrtek 13. června 2024

Svátek slaví Antonín, zítra Roland

Vašo Patejdl (†68): Jožo Ráž z Elánu prozradil, co kamaráda zabilo!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Vašo Patejdl (†68): Jožo Ráž z Elánu prozradil, co kamaráda zabilo!

Andrea Malá

22. května 2024 12:54

Vašo Patejdl Video

Elán nedávno představil hudebníka, který nahradí Vašo Patejdla. Legendární klavírista zemřel loni v srpnu po krátké a těžké nemoci. Nicméně zpěvák slavné slovenské kapely Jožo Ráž je přesvědčen, že Patejdla zabila i něco jiného. 

Ráž zmínil jejich poslední hovor před Patejdlovou smrtí. "Volal mi dva dny předtím, než zemřel, a rozloučil se. Tušil jsem to, poslední rok jsem ho velmi pozorně sledoval a viděl jsem, jak na něho všechno působí. Věděl jsem, že tak skončí, nedalo se mu pomoci, protože on byl velký dobrák. To ho doběhlo a zabilo," prohlásil zpěvák podle webu cas.sk.

Sám se prý snažil kamarádovi promluvit do duše. "Říkal jsem mu, ať zvolní. Jenže on hrál jako blázen, bral všechny kšefty, vydělával peníze, ty potom všude rozdával, všem všechno platil a na to doplatil," dodal.

Patejdl zemřel ve věku 68 let loni v srpnu, kdy o jeho úmrtí informoval právě Elán. "S nekonečnou bolestí a prázdnotou v našich srdcích vám oznamujeme, že v nočních hodinách nás po krátké a těžké nemoci navždy opustil mimořádný a vzácný člověk, náš celoživotní přítel, výjimečný a geniální hudebník a hudební skladatel megahitů světové úrovně, pan Vašo Patejdl. Vašo, děkujeme Ti za všechno! Odpočívej v pokoji, modlíme se za Tebe a drž nám tam nahoře místo," napsali hudebníci na facebooku.

Patejdl se narodil 10. října 1954 v Karlových Varech do rodiny slovenské matky a českého otce, v jeho pěti letech se všichni odstěhovali do Bratislavy. Tam absolvoval studium skladby. V roce 1969 spoluzakládal skupinu Elán, která zažila velkou popularitu především v 80. letech.

Známá formace v čele s Jožo Rážem tehdy opakovaně uspěla na Bratislavské lyře či v anketě Zlatý slavík. Klávesový hráč ji přesto v roce 1985 opustil a dal se na sólovou dráhu. Rovněž spolupracoval se zpěvákem Richardem Müllerem, složil také hudbu k filmu Fontána pro Zuzanu. Od druhé poloviny 90. let se do Elánu vrátil.

Nejnovější zprávy