Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 13. dubna 2024

Svátek slaví Aleš, zítra Vincenc

Vojtěch Dyk ve Sněmovně: Jak se ocitl na místě, které patří politikům?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Vojtěch Dyk ve Sněmovně: Jak se ocitl na místě, které patří politikům?

Andrea Malá

9. března 2024 11:34

Vojtěch Dyk

Politické projevy ustoupily stranou. Poslanecká sněmovna se v tomto týdnu proměnila v koncertní sál. Vojta Dyk a Simona Šaturová zazpívali v doprovodu barokního orchestru Collegium 1704, vystoupení se konalo pod záštitou předsedkyně dolní parlamentní komory Markéty Pekarové Adamové. 

S nápadem na uspořádání koncertu v Poslanecké sněmovně oslovil zakladatel spolku Piána na ulici a kulturní aktivizátor Ondřej Kobza předsedkyni sněmovny Pekarovou Adamovou během podzimu.

"Hlavní myšlenkou je spojení. Spojení hudbou, spojení kulturou. Tři sta šedesát čtyři dní v roce v tomto prostoru mohou poslanci disputovat a soupeřit v argumentech. Na jeden večer ale veškerá politika utichne a zavládne hudba," popsal Kobza, jehož potěšila záštita od šéfky dolní komory parlamentu. 

Pekarová Adamová zdůraznila, že se od počátku působení v čele Sněmovny snaží otevírat její prostory široké veřejnosti. "Věřím, že ojedinělé provedení nádherných skladeb Amadea i Il Boema bude pro nás všechny další skvělou příležitostí zažít Sněmovnu zase trochu jinak," nechala se slyšet před koncertem. 

Poslaneckou sněmovnou se tak během dvou pondělních vystoupení rozezněly vybrané árie z repertoáru skladatelů Wolfganga Amadea Mozarta a Josefa Myslivečka. Za doprovodu barokního orchestru Collegium 1704 pod vedením Václava Lukse je zazpívali sólisté Vojtěch Dyk a Simona Šaturová.

Nejnovější zprávy