Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čtvrtek 13. června 2024

Svátek slaví Antonín, zítra Roland

Vondráčková přiznala: Současní začínající zpěváci to mají výrazně těžší!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Vondráčková přiznala: Současní začínající zpěváci to mají výrazně těžší!

Lenka Kučerová

8. června 2024 20:12

Helena Vondráčková Video

Současní začínající zpěváci to podle české pěvecké legendy Heleny Vondráčkové mají těžší v porovnání s dobou, ve které začínala ona. Konkurence je velká, a proto potřebují tým lidí, který jim pomůže. Řekla to v rozhovoru pro TASR při zahájení výstavy "Helena - 60 let na scéně".

"Když si vzpomínám na to, jak jsem začínala já, měli jsme kolem sebe spoustu pomoci. Přišla jsem do divadla a měla jsem naprosto perfektní servis hudebníků, textařů, choreografů – vše na jednom místě," popsala své začátky mnohonásobná česká slavice.

Zdůraznila, že bylo důležité, aby nebyla líná a jako začátečnice se hodně učila. Díky své jazykové vybavenosti měla také možnost vycestovat a rozjet kariéru v zahraničí. "To byly faktory, které mi pomohly proniknout i mimo náš rybníček," vysvětlila Vondráčková.

Podle ní mají mladí zpěváci dnes těžší podmínky. "Jak se svět otevřel, konkurence je obrovská. Pokud nemají štěstí a lidi kolem sebe, kteří to umí zařídit, nebo nejsou dostatečně fundovaní... Je to i otázka peněz," poznamenala.

Začínající zpěváci podle ní potřebují tým, který jim pomůže, "aby to fičelo". Dodala však, že záleží i na jejich píli a lásce k danému povolání. Bez toho to podle jejích slov nejde.

Vondráčková je na scéně od dubna 1964. Od té doby se hudební svět v Česku i na Slovensku podle ní velmi změnil. "Hudba se průběžně měnila. Vždy přišel nějaký styl, který se ujal. Například jsem zaznamenala taneční vlnu kolem roku 2000, a to se mi podařilo nechtěně chytit," uvedla. 

Nejnovější zprávy