Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Úterý 23. července 2024

Svátek slaví Libor, zítra Kristýna

Vydírání rodiny Michaela Schumachera: Vyšlo najevo, kdo chtěl po rodině miliony!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Vydírání rodiny Michaela Schumachera: Vyšlo najevo, kdo chtěl po rodině miliony!

Lenka Kučerová

7. července 2024 18:01

Michael Schumacher

Německá média zveřejnila před několika dny překvapivou zprávu o zatčení dvou mužů policií, kteří se pokusili vydírat rodinu slavného Michaela Schumachera, aby od ní získali miliony eur. Nyní vyšlo najevo, o koho se mělo jednat!

Michael Schumacher je jednou z největších legend nejen formule 1, ale celého sportovního světa. Od konce roku 2013 je však po vážné lyžařské nehodě ve velmi vážném stavu a jeho rodina téměř vůbec nesděluje podrobnosti o jeho léčbě. Kromě zájmu veřejnosti musí jeho blízcí čelit i lidem, kteří nemají žádné morální zábrany.

Deník Bild informoval, že policie z města Wuppertal zadržela dva muže, kteří se pokusili vydírat rodinu sedminásobného mistra světa, aby získali miliony eur. Policie potvrdila jejich zatčení a uvedla, že nyní čekají na soud, ale žádné další podrobnosti nebyly zveřejněny.

Až dodnes. Rodinu měla vydírat ochranka Michaela Schumachera a požadovala od ní přibližně 12 milionů eur. Prokuratura zatkla 52letého Markuse F. z Wülfrathu jako hlavního pachatele podezřelého z pokusu o vydírání Schumacherových.

Šokujícím zvratem je, že Markus F. byl před několika lety důvěryhodným bezpečnostním expertem pracujícím pro rodinu legendy F1, píše The Sun. Nyní je obviněn ze zorganizování vydírání, při kterém hrozil, že zveřejní snímky sedminásobného šampiona F1 Schumachera roky po jeho lyžařské nehodě v prosinci 2013.

Markus se údajně chtěl spácháním ohavného činu zbavit svých dluhů. Prý se předtím dva roky pokoušel prodat fotografie médiím. Vydírání měl však provést třiapadesátiletý vyhazovač Yilmaz T. z Wuppertalu. Úkolem Markuse F. bylo prý přeměnit soukromé fotografie rodiny na digitální soubory a poté je předat Yilmazovi T. a jeho synovi. 

Když byl 53letý Yilmaz T. zatčen spolu se svým 30letým synem Danielem L., oba údajně policii řekli, že jednali jménem Markuse F. Muže zadrželi ve Wülfrathu, protože na jeho pozemku bylo zajištěno i velké množství důkazů.

Někdejší pilot Formule 1 utrpěl 29. prosince 2013 při lyžování vážné zranění, po kterém skončil upoutaný na lůžko. Informace o jeho aktuálním zdravotním stavu se na veřejnost dostávají jen minimálně. 

Poslední konkrétní informaci se svět dozvěděl 30. prosince 2013, kdy Michael prodělal druhou operaci hlavy a jeho stav se stabilizoval, ale nadále byl kritický. Asi o měsíc později lékaři začali s postupným probouzením z kómatu.

Od té doby se vše nese ve víru spekulací. Nikdo nemůže potvrdit, kde přesně se v danou chvíli Schumacher nachází, kdo o něj jak pečuje a v jakém je stavu. Informace o tomto všem sice na veřejnost prosákly, nejsou ale potvrzené.

Média například před nějakou dobou zveřejnila informaci, podle které se Schumacherův zdravotní stav zlepšil natolik, že už není připojen na dýchací trubici. A dokonce už ani není upoután na lůžko. Přesto prý ale neustále potřebuje zdravotní péči.

Objevila se ale také zpráva o tom, že Schumacher začal chodit. Ta byla následně popřena a podle dalších informací naopak není schopen ani komunikovat. Jiné zdroje ale tvrdí, že Schumacher pouze vizuálně vnímá svět kolem sebe, což je dle řady vyjádření jeho blízkých pravděpodobnější. Další zdroje pak říkají, že duševně s námi není.

Jisté je, že bývalý pilot F1 potřebuje čtyřiadvacetihodinový dohled. Za něj rodina údajně platí v přepočtu asi 3,6 milionu korun týdně. I to ale doprovází dohady. Podle některých začala rodina v minulosti dokonce rozprodávat jeho majetek, aby měla na zaplacení léčby. 

Všechny tyto okolnosti rozdělily fanoušky na dva tábory. Jedni si myslí, že by si zasloužili znát pravdu o svém hrdinovi a o tom, jak se s následky nehody dokázal vypořádat. Druzí respektují pohled rodiny, která chce Schumachera ochránit před mediálním zájmem.

Jak se ale nakonec ukázalo, nejde o přání rodiny. Ta sice o zdravotním stavu slavného jezdce mlčí a tvrdí, že se mu dostává nejlepší možné péče, Corina ale v minulosti naznačila, že sám Michael si nepřeje, aby o něm kdokoliv cokoliv věděl.

Nejnovější zprávy