Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pátek 1. března 2024

Svátek slaví Bedřich, zítra Anežka

Z královské rodiny přišla další vážná zpráva o zdravotním stavu! Týká se krále Karla III.!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Z královské rodiny přišla další vážná zpráva o zdravotním stavu! Týká se krále Karla III.!

Lenka Kučerová

17. ledna 2024 18:34

Král Karel III.

Král Karel III. nastoupí příští týden do nemocnice. Podle serveru Daily Mail se bude léčit se zvětšenou prostatou.

Server upozornil, že zveřejnění podrobností o zdraví britského krále je neobvyklé. Většinou královská rodina o zdravotních problémech svých členů otevřeně nehovoří.

Královské zdroje ale uvedly, že Karel III. se rád podělil o podrobnosti své diagnózy, aby povzbudil ostatní muže, kteří mohou mít příznaky problémů s prostatou, aby se nechali zkontrolovat, v souladu s obecnými doporučeními zdravotnických institutů.

Zpráva o hospitalizaci britského krále přišla pouhých 90 minut poté, co Kensingtonský palác samostatně oznámil, že princezna z Walesu byla hospitalizována v nemocnici poté, co podstoupila úspěšnou operaci břicha.

Buckinghamský palác pak učinil prohlášení o zdraví krále Karla III. dnes odpoledne. Král měl přitom zítra a v pátek v Dumfries House v Ayrshire naplánovanou řadu schůzek a akcí, které byly na radu lékaře odloženy.

"Stejně jako tisíce mužů každý rok král vyhledal léčbu zvětšené prostaty. Stav Jeho Veličenstva je neškodný a příští týden se dostaví do nemocnice na nápravný zákrok. Králova veřejná setkání budou odložena na krátkou dobu zotavení," uvedl mluvčí.

"Dnešní lékařské zprávy o králi a princezně z Walesu nám připomínají, že jsou to lidské bytosti se stejnými problémy, jako my ostatní," ohodnotil oznámení Královský expert Phil Dampier.

Palác neuvedl žádné další podrobnosti o charakteru operace či zdravotních problémů vévodkyně Kate. Podle BBC by však nemělo jít o potíže způsobené například rakovinou. "Na základě aktuálních doporučení lékařů je nepravděpodobné, že se vrátí k povinnostem dříve než po Velikonocích," stojí v oficiálním prohlášení. 

Nejnovější zprávy