Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 29. května 2024

Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand

Záhada vraždy Tupaca Shakura objasněna? Policie po 27 letech zatkla možného vraha

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Záhada vraždy Tupaca Shakura objasněna? Policie po 27 letech zatkla možného vraha

Veronika Jirásková

30. září 2023 5:11

Tupac Shakur Video

Duane "Keffe D" Davis byl obžalován z vraždy zastřelením známého rappera, řekl okresní prokurátor v americkém státě Nevada. Davis tvrdil, že byl v autě, ze kterého byl v roce 1996 Tupac Shakur zastřelen. Představuje to průlom ve vyšetřování této záhadné vraždy.

Velká porota v Nevadě obvinila Duanea Davise (60) z vraždy, oznámili v pátek u soudu prokurátoři. Prokurátor Marc DiGiacomo uvedl, že velká porota zasedala v případě již několik měsíců. Davis podle jeho slov nařídil smrt rapera. Obvinění zveřejnili několik hodin poté, co Davis byl v pátek zadržen v blízkosti jeho domu.

"Už 27 let rodina Tupaca Shakura čeká na spravedlnost," řekl šerif okresu Clark Kevin McMahill. "I když vím, že bylo mnoho lidí, kteří nevěřili, že vražda Tupaca Shakura byla pro toto policejní oddělení důležitá, jsem tu, abych vám řekl, že to tak prostě není."

Policie města Las Vegas provedla v polovině července razii v domě, který je s Davisem spojen. Shromáždili tehdy několik počítačů, mobilní telefon, pevný disk, časopis Vibe s článkem o Shakurovi, několik nábojů, fotografie a kopii Davisových pamětí.

Video: Detektiv vysvětluje zlom, který vedl k zatčení v případu Tupac | CNN

Raper Shakur se v osudný den vezl v autě značky BMW, když vedle něj na červené zastavilo bílé auto značky Cadillac a ozvala se střelba. Shakura byl několikrát postřelen a o týden později  pětadvacetiletý hudebník zemřel.

Davis sám ve svých pamětech uvedl, že v době střelby seděl na předním sedadle spolujezdce Cadillacu. Uvedl, že zbraň použitou během střelby položil na zadní sedadlo, odkud podle něj padly výstřely.

Kdo je Duane "Keffe D" Davis

Davis, kterému je nyní 60, byl v 90. letech členem Comptonova gangu v Los Angeles s názvem South Side Compton Crips.

V minulosti tvrdil, že odměna, kterou na Tupaca vypsal konkurenční rapper Sean „Diddy“ Combs (v té době známý jako Puff Daddy), nakonec vedla k jeho smrti.

Podle Davisovy verze událostí byl v bílém Cadillacu, ze kterého byl Tupac zastřelen, když další muž, Orlando Andersen, vystřelil. Andersen byl zastřelen v nesouvisející přestřelce gangů v roce 1998 ve věku 23 let.

O podrobnostech střelby se ale dodnes vedou spory. Jiní uvedli, že motiv spočíval v boji, do kterého se Tupac a jeho doprovod zapojili s konkurenčním gangem před několika hodinami, přičemž střelba měla sloužit jako odplata.

Rezidence Las Vegas, kterou policie v červenci prohledala na nedalekém předměstí Henderson, patřila Davisově manželce.

Uznávaný umělec

Tupac Shakur byl oceňovaný rapper, aktivista a herec, který po celém světě prodal přes 75 milionů desek. Hlavně posmrtně. 

Přestože se narodil v New Yorku, podepsal také smlouvu s nahrávací společností na západním pobřeží Death Row Records a stal se tváří jejich rivality s labelem Bad Boy Entertainment na východním pobřeží.

Jeho rivalita s rapperem z východního pobřeží The Notorious BIG (také známý jako Biggie Smalls, narozený jako Christopher Wallace) byla katalyzátorem jeho slávy a někteří ho dokonce obviňovali z jeho smrti. Asi šest měsíců po Shakurově smrti byl zastřelen také The Notorious BIG.

Nejnovější zprávy