Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pondělí 11. prosince 2023

Svátek slaví Dana, zítra Simona

Zámořský hokej postihla velká tragédie. Zemřel mistr světa Nic Kerdiles, v 29 letech se zabil na motorce

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma LARO Computers s.r.o., IČ: 08796505


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2023 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Zámořský hokej postihla velká tragédie. Zemřel mistr světa Nic Kerdiles, v 29 letech se zabil na motorce

Lenka Kučerová

24. září 2023 11:39

Nic Kerdiles

Ve věku 29 let zemřel bývalý hokejista Nic Kerdiles, který se ve své kariéře dvakrát stal mistrem světa do 18 let a odehrál sedm zápasů v zámořské NHL. Podle serveru NBC News zemřel při nehodě na motorce.
 

Metropolitní policejní oddělení Nashvillu uvedlo, že 29letý jezdec na motocyklu identifikovaný jako Kerdiles zemřel po srážce s SUV.

"Předběžné vyšetřování ukazuje, že Kerdiles jel na svém motocyklu Indian Motorcycle na západ po Wheless Street, když projel přes stopku a narazil do strany řidiče BMW," uvedl úřad v prohlášení poskytnutém NBC News.

Kerdiles byl převezen do Vanderbilt University Medical Center, kde byl v sobotu prohlášen za mrtvého, uvedla policie.

"Zlomilo nám srdce, když se k nám dostaly zprávy, že Nic Kerdiles zemřel při havárii na motorce. Nic se v roce 2017 stal prvním hráčem z Orange County, který nastoupil za Ducks. Všechny naše myšlenky a nejhlubší sympatie směřují k jeho rodině a milovaným," stojí v oficiálním prohlášení Anaheimu.

Nic Kerdiles je bývalý profesionální hokejista, který hrál v severoamerické lize NHL. Narodil se 11. ledna 1994 v Lewisville a během své kariéry hrál pod Anaheim Ducks. Nic Kerdiles také reprezentoval Spojené státy na mezinárodní scéně v rámci juniorských a seniorských hokejových turnajů.

V roce 2019 Nic Kerdiles ukončil svou profesionální hokejovou kariéru kvůli zdravotním problémům a začal se věnovat jiným oblastem, včetně podnikání. Po skončení hokejové kariéry se také začal angažovat veřejně, mimo jiné v otázkách duševního zdraví a podpory druhých. 

Nejnovější zprávy