Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čtvrtek 22. února 2024

Svátek slaví Petr, zítra Svatopluk

Zemřela slavná zpěvačka Laura Lynch (†65). Zakladatelka kultovních Dixie Chicks nepřežila autonehodu!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Zemřela slavná zpěvačka Laura Lynch (†65). Zakladatelka kultovních Dixie Chicks nepřežila autonehodu!

Lenka Kučerová

27. prosince 2023 12:30

Laura Lynch (uprostřed)

Jedna z nejslavnějších ženských kapel světa Dixie Chicks utrpěla v sobotu ohromnou ztrátu. Zemřela její zakladatelka a legenda country hudby Laura Lynch. Uvedl to server New York Times.

Ve věku 65 let zemřela v sobotu při autonehodě v americkém státě Texas americká hudebnice, zpěvačka a zakládající členka americké country hudební skupiny Dixie Chicks, která je dnes známá jen jako Chicks, Laura Lynch.

Hudebnice zahynula na následky čelní srážky na dálnici u města El Paso v 17:45 místního času. Texaské úřady uvedly, že protijedoucí auto vjelo do protisměru, protože se pokoušelo předjet vozidlo před sebou.

Policie uvedla, že Lynch neměla v době nehody zapnutý bezpečnostní pás a na místě zahynula. Lynch spoluzaložila skupinu v roce 1989 s Robyn Lynn Macyovou a sestrami Martie Maguireovou a Emily Strayerovou.

Video: The Chicks - Daddy Lessons | YouTube

Skupinu opustila v roce 1995 po vydání tří alb, přičemž skupina dosáhla úspěchu až po jejím odchodu. Nahradila ji zpěvačka Natalie Mainesová. Dixie Chicks je jednou z nejúspěšnějších a nejuznávanějších country skupin.

Skupina se rychle stala populární v country hudbě díky svým harmoniím, vynikajícímu hudebnímu talentu a energickým živým vystoupením. Jejich první alba, jako například "Wide Open Spaces" (1998) a "Fly" (1999), získala komerční úspěch a získala řadu ocenění, včetně Grammy.

V roce 2003 se Natalie veřejně vyjádřila proti tehdejšímu prezidentovi Georgei W. Bushovi a jeho plánům v Iráku. Během koncertu v Londýně řekla, že jsou hrdé, že pochází z Texasu, ale že nesouhlasí s politikou prezidenta.

To vyvolalo silné reakce a bojkot ze strany některých fanoušků a country stanic. Skupina se na několik let stáhla z veřejného života. Později se Dixie Chicks vrátily s albem "Taking the Long Way" (2006), které získalo několik Grammy ocenění, včetně Ceny Grammy za album roku.

Nejnovější zprávy