Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 17. dubna 2024

Svátek slaví Rudolf, zítra Valérie

10 tipů, jak se ubránit chřipkové epidemii

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

10 tipů, jak se ubránit chřipkové epidemii

Lenka Kučerová

4. února 2024 15:28

Ilustrační foto

Chřipka je virové onemocnění, které každoročně postihuje mnoho lidí. Zabránit jeho šíření a ochránit sebe i své okolí je klíčové zejména v období chřipkových sezón. Podívejte se na několik užitečných tipů, jak se účinně chránit před chřipkou.

Očkování: Nejúčinnější prevencí proti chřipce je očkování. Očkování je obvykle dostupné každý rok a poskytuje ochranu proti nejnovějším variantám chřipkových virů.

Mytí rukou: Pravidelné a důkladné mytí rukou je klíčové k prevenci šíření virů. Využívejte mýdlo a vodu, zejména po návštěvě veřejných prostor a před jídlem.

Vyvarujte se dotýkání obličeje: Vyhněte se dotýkání obličeje rukama, zejména úst, nosu a očí. Tím minimalizujete přenos virů z povrchů na sliznice.

Zakryjte si ústa a nos: Při kašlání nebo kýchání používejte papírový kapesník nebo kryjte ústa a nos loktem. To pomáhá zabránit šíření virů do vzduchu.

Vyhněte se nemocným lidem: Pokud někdo ve vašem okolí trpí chřipkou, snažte se zůstat od něj na bezpečné vzdálenosti. Viry se šíří vzduchem a přímým kontaktem.

Zachovejte zdravý životní styl: Posilte svůj imunitní systém udržováním zdravého životního stylu. Pravidelný pohyb, vyvážená strava a dostatek spánku mohou posílit odolnost vašeho těla vůči infekcím.

Pravidelně větrejte: Dobrá ventilace místnosti pomáhá snižovat koncentraci virů ve vzduchu. Pravidelně větrejte domácí prostory, zejména v zimních měsících.

Omezte stres: Přílišný stres může oslabit imunitní systém. Pracujte na zvládání stresu pomocí relaxačních technik, meditace nebo cvičení.

Užívejte doplňky stravy: V případě nedostatku vitamínů nebo minerálů můžete konzultovat s lékařem a zvážit užívání doplňků stravy, zejména vitamínu C a D.

Zůstaňte doma, když jste nemocní: Pokud se vám objeví příznaky chřipky, jako jsou horečka, kašel nebo bolest svalů, zůstaňte doma a minimalizujte kontakt s ostatními, abyste zabránili šíření nemoci.

Nejnovější zprávy