Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 13. dubna 2024

Svátek slaví Aleš, zítra Vincenc

Bývalý prezident Miloš Zeman byl hospitalizován, je po operaci

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Bývalý prezident Miloš Zeman byl hospitalizován, je po operaci

Lenka Kučerová

14. března 2024 17:45 | Aktualizováno: 14. března 2024 19:30

Miloš Zeman

Bývalý prezident Miloš Zeman byl hospitalizován v Motolské nemocnici kvůli náhlému nedokrvení nohy, které způsobila krevní sraženina. Podle serveru České noviny ho lékaři operovali. 

"Pan prezident byl pro určité obtíže hospitalizován a probíhá přešetření. Zdravotní obtíže souvisí i s diabetem. Předpokládá se zhruba týdenní hospitalizace," řekl Novinkám bývalý Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.

"Aktuální zdravotní potřeby pana prezidenta Zemana v tuto chvíli nespadají pod služby všeobecného praktického lékaře, které mu poskytujeme. Navíc jsem striktně vázán lékařským tajemstvím a informace o zdravotním stavu nemohu bez souhlasu pacienta sdělit," doplnil ošetřující praktik Zemana Boris Šťastný. 

Pro Blesk Zprávy Ovčáček doplnil, že Zeman byl hospitalizován pro určité obtíže a probíhá přešetření. "Zdravotní obtíže souvisí i s diabetem. Předpokládá se zhruba týdenní hospitalizace," dodal.

Zeman trpí cukovkou řadu let, v roce 2017 ale prohlašoval, že jeho nemoc "je pryč." Později se ukázalo, že se mu krátkodobá glykemie snížila pod úroveň, od níž se mluví jako o cukrovce, nemoc se ale zcela vyléčit nedá.

Cukrovka, známá také jako diabetes, je chronické onemocnění, které ovlivňuje, jak tělo zpracovává cukr (glukózu). Glukóza je hlavním zdrojem energie pro tělo a je důležitá pro správné fungování buněk. Při cukrovce tělo nedokáže správně využít glukózu z krve, což způsobuje zvýšenou hladinu cukru v krvi (hyperglykémii).

Nejnovější zprávy