Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 29. května 2024

Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand

Čech jde v Německu do vězení: Ukradl cenný artefakt od papeže Benedikta XVI.

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Čech jde v Německu do vězení: Ukradl cenný artefakt od papeže Benedikta XVI.

Andrea Malá

7. května 2024 15:15

Německá policie (Deutschen Polizei)

Třiapadesátiletého Čecha poslal bavorský soud na dva a půl roku do vězení za krádež pektorálu papeže Benedikta XVI., informoval deník Berchtesgadener Anzeiger. Šperk v podobě kříže na řetízku by se mohl brzy vrátit do kostela v bavorském Traunsteinu.

Pozlacený kříž s drahokamy ukradl Čech z kostela loni v červnu, přičemž sebral také kasičku s drobnými za církevní časopisy. Způsobená škoda na majetku byla vyčíslena na více než 2000 eur (50 tisíc korun). Materiální či historická cena šperku je ale mnohem vyšší. Obhajoba zmínila částku přinejmenším 50 tisíc eur, tedy 1,25 milionu Kč. 

Lupič před soudem řekl, že o hodnotě a významu pektorálu neměl tušení. Snažil se ho prodat, ale nabídku 18 eur odmítl. Překupník se totiž domníval, že jde o padělek. Český občan zjistil pravdu o ukradené věci z médií. 

Pektorál se dosud nenašel. Odsouzený muž si ho podle svých slov schoval u známého, jemuž je podle právníka připraven zavolat. Během posledních deseti měsíců to udělat nemohl, protože se nacházel ve vazbě. 

Čech se loni sám přihlásil české policii, která jej zatkla a předala německým kolegům, kteří už ho znali kvůli dřívějším prohřeškům. Recidivu zmínila i soudní porota při vynášení rozsudku. 

Nejnovější zprávy