Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 13. července 2024

Svátek slaví Markéta, zítra Karolína

Čecha zadržela policie kvůli tragédii v Chorvatsku! Dítě nepřežilo výbuch, zřejmě granátu

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Čecha zadržela policie kvůli tragédii v Chorvatsku! Dítě nepřežilo výbuch, zřejmě granátu

Andrea Malá

21. června 2024 12:06

Policie, ilustrační fotografie.

Ještě větší tragédie se stává z případu úmrtí dítěte po výbuchu v Chorvatsku, jak vycházejí najevo nové skutečnosti. Policie vyšetřuje šestačtyřicetiletého českého občana, který je podezřelý z toho, že dítě nechal vzít si do auta výbušné zařízení nalezené na označeném vojenském cvičišti. Dítě ho pak zřejmě omylem odjistilo.

Exploze si kromě jednoho úmrtí vyžádala vážná zranění u dvou žen a lehké zranění jednoho muže. Chorvatská policie uvedla, že vyšetřovaný český občan je podezřelý z obecného ohrožení života, majetku a bezpečnosti.

Podle dosavadních zjištění se ve středu odpoledne vypravil s rodinou a přáteli do jasně označeného prostoru vojenského cvičiště, kde dítě našlo "výbušné zařízení". O něco později musela výprava zastavit na okresní silnici kvůli poruše auta. Dítě mělo výbušninu z auta odstranit, ale omylem ji aktivovalo. Explozi nepřežilo.

Policisté zatím prověřují, o jaké zařízení se konkrétně jednalo. Na místě události posbírali veškeré stopy, přičemž mají následovat forenzní testy. Předběžné informace naznačují, že šlo o granát. 

Ministerstvo zahraničí pro server novinky.cz potvrdilo, že v souvislosti se středečním výbuchem došlo k zadržení českého občana. Zastupitelský úřad je v kontaktu se všemi relevantními institucemi. 

Nejnovější zprávy