Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Úterý 23. července 2024

Svátek slaví Libor, zítra Kristýna

Dětem na výletě prodal řidič špatné jízdenky. Revizor je chtěl zkasírovat každého o 1000 korun!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Dětem na výletě prodal řidič špatné jízdenky. Revizor je chtěl zkasírovat každého o 1000 korun!

Jana Procházková

18. června 2024 5:47

Ilustrační foto

Ke konfliktu mezi revizorem, řidičem regionální autobusové linky společnosti Arriva a třídou pražských středoškoláků na cestě ke Slapské přehradě musela být přivolána policie. Na tento incident upozornila Česká televize ve svém pořadu Události.

Policie byla přivolána, když konflikt trval přes půl hodiny a nikdo nehodlal ustoupit. Vše začalo tím, že studenti při nástupu do autobusu koupili jízdenky podle pokynů své učitelky, ale řidič jim omylem vydal jízdenky bez zahrnutí cílového pásma, takže místo 20 Kč zaplatili jen 15 Kč. Při kontrole revizor zjistil, že mají neplatné jízdenky pro své pásmo, a každému studentovi udělil pokutu 1000 korun.

„Vznikl spor s revizorem, jestli pokutu za všechny zaplatí řidič, nebo každý z nás,“ uvedl jeden ze studentů střední školy ve vysílání ČT.

Vedení kraje určilo, že chyba byla na straně řidiče a dopravce bude čelit sankcím v řádu desítek tisíc korun.

"Studentům přijde omluva a nebudou muset platit žádnou pokutu," uvedl radní pro dopravu Středočeského kraje Petr Borecký pro ČT.

Mluvčí Arriva ČR, Jan Holub, potvrdil, že pokud jejich zaměstnanec udělal chybu, dopravce uhradí stanovenou sankci. Řidič chybu uznal a dopravce nyní čeká na zápis od revizorů.

Role revizorů na středočeských autobusových linkách se bude zvyšovat, protože kraj testuje nástup všemi dveřmi, což uleví řidičům od prodávání a kontroly jízdenek, upozornil server Zdopravy. Tento test probíhá na linkách 519 (Sedlčany – Votice) a 705 (Poděbrady – Čáslav) a má ukázat, zda by se tento systém mohl rozšířit na celý kraj.

Cílem pilotního provozu je zjistit, jak cestující využívají nástup všemi dveřmi, jaké jsou dopady na pobytové doby v zastávkách a kolik revizorů bude potřeba. Původně měl být test proveden na linkách z Prahy, ale Ropid se obával velkých úniků tržeb.

Nejnovější zprávy