Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čtvrtek 13. června 2024

Svátek slaví Antonín, zítra Roland

Dnešní počasí se neslo ve znamení bouřek. Objevilo se několik supercel

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Dnešní počasí se neslo ve znamení bouřek. Objevilo se několik supercel

Lenka Kučerová

25. května 2024 19:30

Bouřka, ilustrační fotografie.

Českem se podle meteorologů z ČHMÚ přehnaly bouřky, které místy doprovázelo krupobití. Nejvyšší intenzity dosáhly na západě země, kde kroupy přesáhly velikost 2 cm.

"Podle předpovědi se objevují bouřky, nejčastěji s přívalovými srážkami a kroupami do 2 cm. Na západě Čech se vyskytly a vyskytují i silnější bouřky s kroupami přes 2 cm (Rakovnicko a Kladensko) nebo přívalovými srážkami i přes 50 mm/h (Karlovarsko)," uvedl na síti X ČHMÚ.

V Česku se navíc vyskytlo i několik supercel. "Jedna například na Kladensku na videu níže. Teď detekujeme pravděpodobnou supercelu na Hodonínsku. Pozor zejména na kroupy," dodali meteorologové.

Výstraha před silnými bouřkami dnes končí. V noci by mělo být oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky, zpočátku i bouřky. K ránu se mohou objevit místy mlhy, zejména v Čechách.

Zítra bude většinou oblačno, místy se objeví přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty budou mezi 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty vyrostou na 20 až 24 °C, na východě až 26 °C, v 1000 m na horách kolem 17 °C.

Nejnovější zprávy