Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Neděle 14. dubna 2024

Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie

Dubnové počasí: Teploty půjdou do extrémního nadprůměru!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Dubnové počasí: Teploty půjdou do extrémního nadprůměru!

Andrea Malá

2. dubna 2024 9:26

Jaro, ilustrační fotografie.

Velikonoční pondělí bylo prvním letním dnem roku, teploty na řadě míst překročily 25 stupňů. Už dnes se má ale ochladit, nikoliv však na dlouho. O nadcházejícím víkendu budou maxima opět atakovat rekordní hodnoty, vyplývá z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Meteorologové připomněli, že právě uplynulý březen byl teplotně nadprůměrný. Tento trend má podle nich pokračovat i v nejbližších třech týdnech. Zejména kolem neděle 7. dubna mohou být teploty i extrémně nadprůměrné.

"Naopak krátkodobě lze očekávat poklesy teplot do průměrných hodnot. Až poslední týden předpovědi (22.4.-28.4.) se jeví jako teplotně průměrný. Týdenní průměry nejnižších nočních teplot předpokládáme ve všech čtyřech týdnech předpovědi kolem 6 °C. Týdenní průměry nejvyšších denních teplot předpokládáme přibližně kolem 18 °C," uvedli odborníci.

Poslední týdny byly srážkově průměrné až podprůměrné, zásadní změna se neočekává. "Srážkově by se příští čtyři týdny předpovědi měly pohybovat kolem dlouhodobého průměru," dodali meteorologové.  

Nejnovější zprávy