Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 25. května 2024

Svátek slaví Viola, zítra Filip

Důchody letos poprvé dorazí v jiném termínu. Úřady upozornily na efekt státního svátku

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Důchody letos poprvé dorazí v jiném termínu. Úřady upozornily na efekt státního svátku

Andrea Malá

26. dubna 2024 10:52

Ilustrační fotografie.

Každoročně státní svátky posouvají výplatní termíny důchodů. Letos poprvé se tak stane v květnu, v jehož úvodu jsou rovnou dva svátky. Kvůli jednomu z nich přijdou některým důchodcům peníze s jednodenním předstihem. 

Nebude to hned prvního květnového dne na Svátek práce, protože výplatními termíny jsou sudé dny. Bude to až ve středu 8. května na Den vítězství, kdy si Česko spolu s dalšími státy po celém kontinentu připomíná konec druhé světové války v Evropě.

Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) s předstihem upozornila, že důchody s výplatním termínem 8. května budou vyplaceny s jednodenním předstihem již v úterý 7. května. 

Důchody jsou vypláceny bezhotovostním převodem na bankovní účet klienta, anebo v hotovosti prostřednictvím České pošty na adresu jeho bydliště. Klient si volí způsob výplaty důchodu při podání žádosti o dávku důchodového pojištění s tím, že kdykoliv později může požádat prostřednictvím okresní správy sociálního zabezpečení o změnu.

Důchody se vyplácejí dopředu, a to v pravidelných měsíčních lhůtách. Výplatní termíny důchodů vyplácených ČSSZ jsou sudé dny od 2. do 24. dne v měsíci. ČSSZ zajišťuje výplaty důchodů také do zařízení sociálních služeb s celoročním pobytem, kam se důchody vyplácejí k 15. dni v měsíci.

Nejnovější zprávy