Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 17. dubna 2024

Svátek slaví Rudolf, zítra Valérie

Exprezident Miloš Zeman se bude omlouvat, rozhodl soud

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Exprezident Miloš Zeman se bude omlouvat, rozhodl soud

Andrea Malá

1. dubna 2024 12:35

Miloš Zeman

Nejvyšší soud rozhodl o odvolání bývalého prezidenta Miloše Zemana v případu omluvy bývalému poradci Zdeňku Šarapatkovi. Zeman s dovoláním neuspěl a bude se muset bývalému spolupracovníkovi omluvit. 

Soud rozhodl v případu po roce. "Nejvyšší soud odmítl dovolání Miloše Zemana. Podrobnosti budou k dispozici po vyhotovení originálu rozhodnutí, což bude nejpozději do 60 dnů," sdělila mluvčí Nejvyššího soudu Gabriela Tomíčková serveru Seznam Zprávy. 

Bývalý prezident v listopadu 2017 v televizi Barrandov řekl, že Šarapatku vyhodil pro neschopnost. Šarapatka ale v době, kdy byl Zeman premiérem, odešel z úřadu vlády po dohodě.

Bývalý poradce u soudů už dříve docílil omluvy za výrok od státu, konkrétně ministerstva financí, Ústavní soud ale rozsudky následně zrušil s tím, že za výroky nese odpovědnost Zeman jako soukromá osoba. Šarapatka proto podal novou žalobu mířící na prezidenta, které soudy pravomocně vyhověly.

Zeman je momentálně již déle než dva týdny hospitalizován v pražské Fakultní nemocnici Motol. Nemocnice ve čtvrtečním prohlášení uvedla, že pacient je ve stabilizovaném stavu se zlepšující se vitalitou. Důraz je momentálně kladen na rehabilitaci, po které by exprezident měl být schopen stát a pohybovat se s pomocí chodítka.

Nejnovější zprávy