Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čtvrtek 13. června 2024

Svátek slaví Antonín, zítra Roland

Hokejoví šampioni u premiéra Fialy: Kdo si přišel pro další medaili?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Hokejoví šampioni u premiéra Fialy: Kdo si přišel pro další medaili?

Andrea Malá

29. května 2024 14:22

Mistři světa slavili s fanoušky na Staroměstském náměstí. (27.5.2024) Video

Oslavy zisku titulu mistrů světa v ledním hokeje pokračovaly ve středu po poledni oficiálním programem v Kramářově vile. Část vítězného národního týmu tam přijal premiér Petr Fiala (ODS), který zdůraznil velký společenský význam sportovního úspěchu. 

Za Fialou dnes dorazili brankář Petr Mrázek, obránci Libor Hájek, David Špaček, Radko Gudas a Jakub Krejčík a útočníci Roman Červenka, Lukáš Sedlák, Daniel Voženílek, David Tomášek, Matěj Stránský, Jakub Flek, Ondřej Beránek a Radan Lenc. Přítomen byl i trenér reprezentace Radim Rulík a svazový šéf Alois Hadamczik.

Premiér poděkoval týmu, že přijal pozvání, takže mohl hráčům jménem vlády a České republiky poděkovat. "Není to jen sportovní úspěch, ale úspěch, který má velký společenský význam," zdůraznil Fiala a připomněl, že byl jako divák na finálovém zápase. "Moc jsem to prožíval a mám velkou radost, že se vám to podařilo," poznamenal. 

"Poprvé jsem zaznamenal hokej jako důležitý národní sport v roce 1972, když jsme se stali v Praze mistry světa. Tehdy to mělo také důležitý politický význam," svěřil se předseda vlády, který reprezentaci udělil medaili Karla Kramáře. 

Fiala zase dostal od hokejistů podepsaný dres. Kapitán Červenka za všechny hráče poděkoval za podporu. "Není lehké najít správná slova. Vážíme si pozvání a děkujeme za ocenění," řekl trenér Rulík. 

Ve čtvrtek přijme národní tým na Pražském hradě také prezident Petr Pavel, který reprezentantům pogratuloval už v šatně v pražské O2 areně ihned po ukončení rozhodujícího zápasu. 

Česká reprezentace zvítězila v nedělním finále domácího šampionátu nad Švýcarskem 2:0. Obě branky padly až ve třetí třetině zápasu. Rozdílový gól vstřelil bostonský útočník David Pastrňák, šlo o jeho první zásah na turnaji. Výhru pak v poslední minutě pečetil do prázdné branky David Kämpf. 

Nejnovější zprávy