Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 25. května 2024

Svátek slaví Viola, zítra Filip

Kdy začne letní počasí? Předpověď počasí na další týdny!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Kdy začne letní počasí? Předpověď počasí na další týdny!

Andrea Malá

14. května 2024 9:29

Ilustrační fotografie.

Červnem začíná meteorologické léto, do jehož úvodních dní už vidí meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Nejvyšší teploty během tohoto a dalších tří týdnů mají dosáhnout až 25 stupňů. 

Podle meteorologů má pokračovat nastolený teplotní trend s převahou průměrných nebo jen slabě nadprůměrných teplot až do 9. června.

"Z hlediska srovnání s dlouhodobým průměrem by měla být nejvyšší odchylka dosažena druhý týden (20.-26.5), kdy by se měla průměrná teplota pohybovat kolem 17 °C, obdobný průměr teplot pak očekáváme v posledním, tedy již červnovém týdnu. V celém období budou převládat dny s průměrnými minimy mezi 13 a 7 °C, a maximy mezi 19 až 25 °C, krátkodobé odchylky do chladnějších nebo teplejších hodnot nejsou vyloučeny," píše se ve výhledu.

Co se týká srážek, bude v první polovině probíhajícího týdne převažovat sušší počasí. V druhé polovině týdne může spadnout 5 až 35 milimetrů.

"V následujících týdnech se celkové srážky s velkou pravděpodobností udrží opět mezi 10 až 20 mm, jako nejsušší je prozatím predikován 2. týden (20. – 26.5). Celé období od 6. května do 2. června by mělo přinést normální množství srážek s převahou místních konvektivních srážek, tedy přeháněk, popřípadě bouřek," dodali meteorologové. 

Nejnovější zprávy