Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pondělí 24. června 2024

Svátek slaví Jan, zítra Ivan

Miloš Zeman je ve vážném stavu, uvedla nemocnice po operaci

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Miloš Zeman je ve vážném stavu, uvedla nemocnice po operaci

Andrea Malá

15. března 2024 12:51

Miloš Zeman

Bývalý prezident Miloš Zeman je po operaci ve stabilizovaném, ale vážném stavu, uvedla v pátek pražská Fakultní nemocnice v Motole. Informoval o tom server novinky.cz. 

Zeman byl ve čtvrtek hospitalizován a následně operován kvůli nedokrvení nohy, které způsobila krevní sraženina. Bývalý prezident ještě v úterý diskutoval ve speciálním vydání televizního pořadu Události, komentáře se svým předchůdcem ve funkci Václavem Klausem. 

"Pan prezident byl pro určité obtíže hospitalizován a probíhá přešetření. Zdravotní obtíže souvisí i s diabetem. Předpokládá se zhruba týdenní hospitalizace," uvedl Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček ve čtvrtek. 

Zdravotní potíže někdejšího politika souvisí s cukrovkou. Exprezident trpí neuropatií dolních končetin, k pohybu kvůli ní využívá invalidní vozík. 

Zeman měl dosud nejvážnější obtíže na podzim roku 2021 ještě ve funkci prezidenta republiky. Několik týdnů byl tehdy hospitalizovaný v Ústřední vojenské nemocnici v pražských Střešovicích. Do domácího léčení byl nakonec propuštěn po 48 dnech. 

Zeman byl prezidentem po dobu deseti let, ve funkci skončil 8. března 2023. Nahradil ho současný prezident Petr Pavel, který v loňské volbě porazil expremiéra Andreje Babiše.  

Nejnovější zprávy