Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 13. dubna 2024

Svátek slaví Aleš, zítra Vincenc

Miloš Zeman míří na jiný nemocniční pokoj. Lékaři promluvili o stavu exprezidenta

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Miloš Zeman míří na jiný nemocniční pokoj. Lékaři promluvili o stavu exprezidenta

Andrea Malá

22. března 2024 11:09

Miloš Zeman

Bývalý prezident Miloš Zeman je už přes týden hospitalizován v pražské Fakultní nemocnici Motol. Tamní lékaři na páteční tiskové konferenci uvedli, že Zeman bude během dnešního dne přeložen z jednotky intenzivní péče na standardní pokoj interní kliniky. 

Lékaři dnes uvedli, že Zeman byl po operaci, která proběhla minulý týden ve čtvrtek, několik hodin v umělém spánku. Nyní je při vědomí, orientován a spolupracuje při rehabilitaci. Zdravotní stav bývalé hlavy státu je nadále považován za závažný. 

Podle lékařů je sice dosavadní průběh příznivý, délku hospitalizace si ale nikdo netroufne odhadovat. Zemana označili za křehkého pacienta. V uplynulých dnech už měl ale absolvovat nácvik chůze s chodítkem. 

Exprezident se v úterý ozval prostřednictvím facebooku, kde poděkoval za přání brzkého uzdravení. "Rozhodl jsem se, že vaše přání splním, a že neodejdu z české politiky, ale že se budu snažit i nadále být s vámi, s vašimi starostmi a s vašimi potřebami, jako prostý český občan Miloš Zeman," stojí v příspěvku na sociální síti. 

Zeman byl minulý týden ve čtvrtek hospitalizován a následně operován kvůli nedokrvení nohy, které způsobila krevní sraženina. Bývalý prezident ještě o dva dny dříve diskutoval ve speciálním vydání televizního pořadu Události, komentáře se svým předchůdcem ve funkci Václavem Klausem. 

Zeman měl dosud nejvážnější obtíže na podzim roku 2021 ještě ve funkci prezidenta republiky. Několik týdnů byl tehdy hospitalizovaný v Ústřední vojenské nemocnici v pražských Střešovicích. Do domácího léčení byl nakonec propuštěn po 48 dnech. 

Prezidentem byl po dobu deseti let, ve funkci skončil 8. března 2023. Nahradil ho současný prezident Petr Pavel, který v loňské volbě porazil expremiéra Andreje Babiše.  

Nejnovější zprávy