Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 17. dubna 2024

Svátek slaví Rudolf, zítra Valérie

Miloš Zeman se zlepšuje, prozradil Motol. Už spřádá plány na návštěvu Slovenska

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Miloš Zeman se zlepšuje, prozradil Motol. Už spřádá plány na návštěvu Slovenska

Andrea Malá

28. března 2024 15:05

Miloš Zeman

Dva týdny už je exprezident Miloš Zeman hospitalizovaný v pražské Fakultní nemocnici Motol. Podle lékařů se jeho zdravotní stav nadále zlepšuje, na odhad termínu propuštění je však brzy. Zeman přitom údajně koketuje s myšlenkou, že by se vydal na Slovensko a před druhým kolem tamní prezidentské volby podpořil Petera Pellegriniho. 

Motolská nemocnice ve čtvrtečním prohlášení uvedla, že pacient je ve stabilizovaném stavu se zlepšující se vitalitou. Důraz je momentálně kladen na rehabilitaci, po které by exprezident měl být schopen stát a pohybovat se s pomocí chodítka.

"Pokračujeme v péči o rány, které jsou klidné, převazy probíhají každý druhý den podle standardních postupů po tomto zákroku. Na odhad termínu propuštění je stále ještě brzy," dodali lékaři s tím, že nové informace poskytnou příští týden. 

Zeman je hospitalizován už dva týdny. Lékaři dříve uvedli, že někdejší hlava státu byla po operaci, která proběhla předminulý týden ve čtvrtek, několik hodin v umělém spánku. 

Podle informací deníku Blesk by Zeman chtěl příští týden osobně podpořit předsedu Národní rady SR Petera Pellegriniho před druhým kolem slovenské prezidentské volby. Šéf parlamentu skončil v prvním kole na druhém místě za exministrem zahraničí Ivanem Korčokem.

"Vše záleží na vývoji zdravotního stavu pana prezidenta, který se den ode dne lepší. S lékaři budeme o této cestě mluvit, uvidíme, jaká zazní doporučení," sdělil listu bývalý hradní kancléř Vratislav Mynář. 

Nejnovější zprávy