Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čtvrtek 13. června 2024

Svátek slaví Antonín, zítra Roland

Nebezpečné počasí: Meteorologové varují před vydatným deštěm a povodněmi!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Nebezpečné počasí: Meteorologové varují před vydatným deštěm a povodněmi!

Andrea Malá

31. května 2024 12:46

Počasí, ilustrační fotografie.

Počasí způsobí o víkendu problémy především na západě Čech. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pátek aktualizoval výstrahu před vydatným deštěm a povodňovými jevy, u nichž zvyšuje stupeň nebezpečí pro některé oblasti na povodňové nebezpečí. 

Meteorologové očekávají od pátečního odpoledne do noci ze soboty na neděli vydatné srážky na západě země s úhrny až 60, lokálně až 80 milimetrů srážek. "Jednat se bude většinou o srážky trvalejšího charakteru, ale s proměnlivou intenzitou a kratšími přestávkami. Intenzivnější srážky výjimečně doprovodí i bouřky," uvedli.

Ústav upozornil, že s ohledem na silné nasycení půdy vodou budou toky v oblasti jihozápadních a západních Čech reagovat na vydatné srážky výraznými vzestupy hladin. 

"Během soboty očekáváme dosažení 3. SPA na Radbuze a Mži. Překročení úrovně 2. SPA předpokládáme zejména na tocích v povodí horní Ohře. V důsledku dotoku stoupne nad úroveň 2. SPA i hladina střední a postupně dolní Berounky. Na tocích odvodňujících Šumavu očekáváme dosažení 1. SPA," dodali meteorologové. 

Nejnovější zprávy