Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 28. února 2024

Svátek slaví Lumír, zítra Horymír

Nejnovější VAROVÁNÍ kvůli počasí: Hrozí povodně, vítr dnes konečně zeslábne

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Nejnovější VAROVÁNÍ kvůli počasí: Hrozí povodně, vítr dnes konečně zeslábne

Andrea Malá

7. února 2024 12:45

Ilustrační fotografie.

V Česku stále přetrvává nebezpečí způsobené silným větrem a vzestupem hladin vodních toků. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve středu aktualizoval varování před povodňovými jevy a územně rozšířil výstrahu před větrem o západní část Jihomoravského kraje.

Ohledně situace na řekách platí, že horní úseky vodních toků zasažených v předchozích dnech již klesají nebo po dalších srážkách mírně kolísají. Zejména na horním, středním i dolním Labi se dnes ještě může hladina držet nad úrovní prvního stupně povodňové aktivity. 

"Na vzestupu budou také toky odvodňující Šumavu. V noci na čtvrtek očekáváme vzestupy hladiny toků v povodí horní Otavy a Vltavy nad Lipnem. Vzestupy budou pokračovat i během čtvrtka a očekáváme překročení 1. SPA nebo i 2. SPA, a to zejména na Vydře, Křemelné a Otavě po Sušici," uvedli meteorologové na sociální síti X.

Na většině území s výjimkou severních a jižních částí Čech a také jižní poloviny Moravy má nadále foukat silný vítr, který bude v nárazech dosahovat 15 až 20 m/s (70 km/h), na horách až 25 m/s (90 km/h). "Pravděpodobně nejsilnější nárazy větru se očekávají před nebo při přechodu studené fronty, která bude přes naše území postupovat zvolna k jihu. Později odpoledne a večer vítr zeslábne," dodali meteorologové. 

Nejnovější zprávy