Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 28. února 2024

Svátek slaví Lumír, zítra Horymír

Nové VAROVÁNÍ meteorologů! K silnému větru se přidává velká voda

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Nové VAROVÁNÍ meteorologů! K silnému větru se přidává velká voda

Andrea Malá

5. února 2024 13:03

Ilustrační fotografie.

Česko nadále trápí silný vítr a také zvýšené hladiny řek a vodních toků. Hydrometeorologický ústav v pondělí po poledni časově a územně upravil výstrahu před povodňovými jevy. Místy platí i nejvyšší stupeň nebezpečí. 

Meteorologové připomněli, že ještě dnes odpoledne bude mít vítr v nárazech rychlost kolem 70 kilometrů za hodinu v nížinách a kolem 110 kilometrů za hodinu na horách. Slabší bude na severu Čech a hlavně ve Zlínském kraji. K večeru vítr částečně zeslábne.

Ústav zmínil, že hladiny vodních toků odvodňujících Krkonoše, Jizerské a Orlické hory jsou momentálně na vzestupu nebo už jen kolísají po vydatných dešťových srážkách z neděle a noci na pondělí. Výstrahu před povodňovými jevy aktualizoval.

"Horní úseky zasažených vodních toků budou během pondělí kulminovat, střední a dolní úseky budou vlivem dotoku stoupat, některé ještě i během úterý. Během pondělí bude 3. SPA přetrvávat zejména na horním toku Labe, 2. SPA na toku Jizery a na některých tocích v povodí Orlice. Na ostatních rozvodněných tocích očekáváme nejčastěji pouze překročení 1. SPA," uvádí se v novém varování. 

Nejnovější zprávy