Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 25. května 2024

Svátek slaví Viola, zítra Filip

Petr Pavel si Čechy získal. Který politik naopak pohořel?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Petr Pavel si Čechy získal. Který politik naopak pohořel?

Lenka Kučerová

8. dubna 2024 20:12

Petr Pavel

Nejdůvěryhodnějším z vrcholných českých politiků je podle šetření CVVM prezident Petr Pavel, jemuž věří 54 procent lidí. Je tak jediným politikem, na kterého mají lidé převážně pozitivní názor. Nejvíce lidé nedůvěřují premiérovi Petru Fialovi (ODS) a předsedkyni Poslanecké sněmovny Markétě Pekarové Adamové (TOP 09). 

Po Pavlovi následují předsedové opozičních sněmovních hnutí Andrej Babiš (ANO) a Tomio Okamura (SPD), jimž důvěřuje 46 procent, respektive 40 procent dotázaných. Mezi pěticí nejdůvěryhodnějších politiků jsou ještě ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) a předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). 

Průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění proběhl mezi 26. lednem a 11. březnem na vzorku tisíce lidí. Hodnocení většiny sledovaných politiků se od předchozího šetření z loňského léta zlepšilo, především se snižoval počet nedůvěřujících. 

CVVM už dříve v týdnu zveřejnilo výsledky reprezentativního šetření ohledně důvěry občanů v ústavní instituce. Zatímco prezidentovi důvěřuje 54 procent respondentů, vládě jen pětina dotázaných. Stejně jako Fialův kabinet si stojí Poslanecká sněmovna. Senátu věří necelá třetina lidí.

Nejvyšší důvěře se těšili starostové (66 %) s obecními zastupitelstvy (62 %). S politickou situací bylo spokojeno 10 % občanů, nespokojenost vyjadřovala téměř dvoutřetinová většina (65 %) veřejnosti.

Nejnovější zprávy