Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čtvrtek 13. června 2024

Svátek slaví Antonín, zítra Roland

Počasí dnes: Bouřkové mraky nad částí ČR! Meteorologové řekli, co a kde hrozí

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Počasí dnes: Bouřkové mraky nad částí ČR! Meteorologové řekli, co a kde hrozí

Andrea Malá

7. června 2024 12:44

Silná bouřka, ilustrační fotografie.

V jihovýchodní polovině Česka hrozí výjimečně i dnes silné bouřky. Hydrometeorologický ústav ponechal časovou i územní platnost výstrahy s nízkým stupněm nebezpečí. V bouřkách hrozí přívalové srážky a krupobití, zesílí také vítr. 

Podle meteorologů se bude ve střední Evropě vlnit studená fronta, přičemž na jihu a východě země bude odpoledne a večer dost energie pro vznik přeháněk a bouřek. Ojediněle se tak mohou vytvářet i supercelární bouře. 

"Mohly by je doprovázet kroupy většinou do 2 cm, nárazy větru kolem 70 km/h a přívalový déšť s intenzitou kolem 30 milimetrů za hodinu," uvedli meteorologové s tím, že na vývoj mohou reagovat vydáním dalších výstrah. 

Ústav upozornil, že některé oblasti, hlavně Beskydy a Javorníky, jsou nadále poměrně silně nasyceny vodou. Existuje tam nebezpečí vyvrácení stromů při silnějších nárazech větru či krátkodobého zatopení níže položených míst.

"Během večera bude bouřková aktivita slábnout a další přeháňky a bouřky očekáváme od jihozápadu zítra v pozdějších odpoledních a večerních hodinách. Případné vydání výstrahy na toto období budeme řešit zítra dopoledne," dodali meteorologové. 

Nejnovější zprávy