Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 13. července 2024

Svátek slaví Markéta, zítra Karolína

Počasí dnes: Hrozí BOUŘKY, napršet může až 70 milimetrů srážek!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Počasí dnes: Hrozí BOUŘKY, napršet může až 70 milimetrů srážek!

Andrea Malá

15. června 2024 15:31

Bouřka, ilustrační fotografie.

Meteorologové v sobotu varovali před bouřkami a vydatným deštěm v části Česka. Příslušnou výstrahu vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Obsahuje i varování před vzestupem hladin vodních toků. 

"V sobotu později odpoledne a večer a v noci na neděli očekáváme ve východní polovině území ČR místy velmi vydatné srážky způsobené kombinací bouřek a deště," uvedli meteorologové na sociální síti X.

Bouřky hrozí nejprve na západě a jihozápadě Moravy, kde může během krátké chvíle napršet kolem 25 milimetrů srážek. V dalším období se pak ve východní polovině území vyskytne trvalejší déšť, místy intenzivní, podpořený i slabší bouřkovou činností. Celkové srážkové úhrny za období mohou v extrémech dosáhnout i kolem 70 milimetrů.

V místech s vyšším nasycením půdy může dojít k rychlému odtoku vody z krajiny, případně k lokálnímu zaplavení níže položených míst. V reakci na srážky se očekává v ojedinělých případech dosažení prvního, výjimečně i druhého stupně povodňové aktivity, a to převážně na území Vysočiny a na západě Jihomoravského kraje. 

Nejnovější zprávy