Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 20. července 2024

Svátek slaví Ilja, zítra Vítězslav

Počasí dnes: Meteorologové vydali VAROVÁNÍ před silným větrem

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Počasí dnes: Meteorologové vydali VAROVÁNÍ před silným větrem

Andrea Malá

28. března 2024 12:19

Vítr, ilustrační fotografie.

Velikonoce má podle předpovědi doprovázet velmi teplé počasí, ve čtvrtek jim ale bude předcházet přechod studené fronty přes Česko. Meteorologové v souvislosti s ní varují před silným větrem. 

Odpoledne a večer bude přes české území přecházet od západu studená fronta, na které bude přechodně zesilovat vítr západních směrů. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) proto vydal příslušnou výstrahu.

"Zejména v severozápadní části Čech očekáváme odpoledne a navečer místy nárazy až 70 km/h, na Moravě a ve Slezsku se podobné hodnoty nárazů větru vyskytnou od podvečera do pozdního večera. Na jižní Moravě může být vítr ještě silnější s nárazy až 80 km/h," uvedli meteorologové na sociální síti X. 

Hrozí podle nich poškození stromů a lesních porostů či menší škody na budovách. Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky apod. Lidé by měli dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel a na horách omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií.

Nejnovější zprávy