Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čtvrtek 13. června 2024

Svátek slaví Antonín, zítra Roland

POČASÍ: Nové VAROVÁNÍ před bouřkami! Budou hrozit i zítra

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

POČASÍ: Nové VAROVÁNÍ před bouřkami! Budou hrozit i zítra

Andrea Malá

6. června 2024 13:10

Bouřka, ilustrační fotografie.

Česko ve čtvrtek zasáhnou silné bouřky. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) rozšířil územní platnost výstrahy, přičemž pro část území zvýšil stupeň nebezpečí na vysoký. Zároveň varoval před povodňovými jevy v Beskydech. Bouřky navíc budou hrozit i v pátek. 

Bouřky dnes budou vznikat nejprve v Čechách a na Vysočině, odkud budou postupovat poměrně rychle k severovýchodu až východu. Může se jednat o jednotlivé buňky nebo i pás bouřek, uvedli meteorologové. 

"Pravděpodobné jsou kroupy i nad 2 cm, nárazy větru kolem 25 m/s (90 km/h), které v oblastech s podmáčeným terénem mohou způsobovat častější vyvracení stromů. Rizikové budou i intenzivní srážky s úhrny kolem 30 mm za krátkou dobu," zmínili na sociální síti X.

Srážky mohou zejména na na tocích odvodňujících Beskydy způsobit rychlý vzestup hladin. Podle ústavu nelze vyloučit překročení prvního a ojediněle i druhého stupně povodňové aktivity. 

Meteorologové rovnou varovali, že zejména v jihovýchodní polovině území se mohou bouřky vyskytovat i v pátek odpoledne a večer. Ty silné budou doprovázet kroupy, nárazy větru kolem 20 m/s (70 km/h) a přívalové srážky. 

Nejnovější zprávy