Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pátek 1. března 2024

Svátek slaví Bedřich, zítra Anežka

Počasí v ČR: Nebezpečí povodní přetrvává. Druhá výstraha skončila

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Počasí v ČR: Nebezpečí povodní přetrvává. Druhá výstraha skončila

Andrea Malá

8. února 2024 11:41

Povodně, ilustrační fotografie.

Meteorologové zrušili výstrahu před novou sněhovou pokrývkou, která měla původně platit až do čtvrtečních 15:00. V novém znění zůstává v platnosti varování před povodňovými jevy, které se týká zejména východních a jihozápadních Čech. 

Meteorologové zmínili, že dnes se na většině území objeví občasný déšť nebo přeháňky. Na severu a severovýchodě může zpočátku jít i o déšť se sněhem nebo sněžení. "Nicméně se bude od jihu oteplovat a do večera přejde sněžení do deště už ve všech polohách. Teplota povrchů je navíc na celém území nad bodem mrazu a případné sněžení tak už novou sněhovou pokrývku vytvářet nebude," uvedli na sociální síti X.

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) očekává v průběhu čtvrtka a pátku pokračování vzestupů hladin s možným ojedinělým překročením druhého stupně povodňové aktivity v povodí horní Otavy. "S malou pravděpodobností se také může krátkodobě objevit stupeň ohrožení. Ke kulminacím bude docházet v noci na pátek," uvedl ústav.

"Kolem úrovně pro 1. SPA se bude i nadále udržovat hladina středního a dolního Labe. Dále očekáváme vzestupy s dosažením 1., ojediněle 2. SPA v povodí horního Labe. Také na některých tocích odvodňujících Jeseníky a Králický Sněžník se mohou objevit 1. SPA. Vlivem manipulace na VD Skalka bude v tomto profilu překročen 1. SPA," dodali meteorologové.

Nejnovější zprávy