Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Úterý 18. června 2024

Svátek slaví Milan, zítra Leoš

Policie zasahovala u sídla vlády. Protestující před úřadem kydali hnůj

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Policie zasahovala u sídla vlády. Protestující před úřadem kydali hnůj

Andrea Malá

15. ledna 2024 20:37

Ilustrační fotografie

Policie v pondělí odpoledne zasahovala před Úřadem vlády, kde dva výtržníci kydali hnůj. Jedním z mužů byl známý dezinformátor a aktivista Jakub Netík, podle kterého šlo o protestní akci na podporu českých zemědělců. Agrární komora se ovšem od akce distancovala. 

"Pražští policisté dnes krátce po jedné hodině odpolední zasahovali před Úřadem vlády, kde dvě osoby z přívěsného vozíku na chodník vysypaly několik desítek kilogramů chlévské mrvy," uvedl  policejní mluvčí Richard Hrdina pro web iDnes.cz. Podle mluvčího byla dvojice mužů ztotožněna a převedena na místní policejní oddělení na Malé Straně pro podezření ze spáchání přestupků znečišťování veřejného prostranství a neuposlechnutí výzvy policie.

Zástupci českých zemědělců se od dnešního protestu distancovali. "Akce před sídlem Úřadu vlády ČR proběhla bez vědomí či přímé podpory Agrární komory ČR, která zastupuje většinu tuzemských zemědělců," uvedla komora na sociální síti X.

Netík, který je známou osobností dezinformační scény, v uplynulých dnech na sociální síti informoval, že shání fekální vůz, který chtěl přivézt ministrovi práce a sociálních věcí Marianu Jurečkovi (KDU-ČSL). 

Netík byl již nepravomocně odsouzen k 15 měsícům odnětí svobody s podmíněným odkladem na tři roky kvůli veřejnému schvalování a ospravedlňování zločinu proti míru v souvislosti s obhajobou ruské invaze na Ukrajinu. Proti rozsudku se odvolal. V dalším případě mu hrozí až tři roky vězení. 

Nejnovější zprávy