Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čtvrtek 13. června 2024

Svátek slaví Antonín, zítra Roland

Požár ve Versailles: Hasiči zasahovali na zámku, turisté se museli evakuovat

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Požár ve Versailles: Hasiči zasahovali na zámku, turisté se museli evakuovat

Andrea Malá

11. června 2024 17:03

Versailles

Francie po pěti letech opět řeší požár jedné ze svých ikonických staveb. V úterý se začal valit kouř ze střechy zámku ve Versailles. Na místo dorazili hasiči, turisté byli evakuováni. Událost se naštěstí obešla bez zranění či závažnějších škod na majetku. 

Podle informací BFM TV na místě zasahují hasiči, kteří z místa události evakuovali stovky návštěvníků. Na sociálních sítích se objevily záběry kouře, který se zvedá ze střechy jedné z částí proslulého zámku. 

Vedení památky později sdělilo, že nedošlo ke zraněním či škodám na sbírkách kulturního dědictví. Příčina požáru bude předmětem vyšetřování. 

Zámek ve Versailles u Paříže vznikl jako symbol absolutistické monarchie v druhé polovině 17. století. Představuje vrcholnou ukázku francouzského barokního klasicismu. Od roku 1979 je společně s parkem zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Francie před pěti lety zažila ničivý požár katedrály Notre-Dame v Paříži. Střecha svatostánku v polovině dubna 2019 zcela shořela, přičemž se zřítila centrální sanktusová věž s menším zvonem a propadla část klenby. Událost se obešla bez zranění, návštěvníci byli včas vyvedeni z chrámu. 

Nejnovější zprávy