Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Úterý 23. července 2024

Svátek slaví Libor, zítra Kristýna

Prázdninové počasí: Jaké počasí nás čeká do konce července?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Prázdninové počasí: Jaké počasí nás čeká do konce července?

Andrea Malá

9. července 2024 9:25

Jaro, ilustrační fotografie.

Prázdniny sice teprve začaly, ale meteorologové už vidí až do začátku jejich druhé poloviny. Z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) vyplývá, že největší vedra jsou právě teď před námi. 

Meteorologové předpokládají, že období do 4. srpna bude teplotně průměrné až nadprůměrné. Probíhající týden má ale přinést teploty vyšší, než jsou pro toto období obvyklé. Nejtepleji má být ve středu, kdy mohou maxima dosáhnout až 35 stupňů. 

"Druhý týden období vychází jako průměrný až nadprůměrný. Ostatní dva týdny budou na úrovni normálu. Relativně nejchladnější by měl být týden od 22. do 28. července, kde průměrné minimální noční teploty se budou pohybovat většinou kolem 13 °C a maximální denní teploty kolem 24 °C," píše se ve výhledu.

Co se týká srážek, bude sledované období průměrné. "V jednotlivých týdnech spadne většinou 10 až 20 mm srážek, při výskytu bouřek se objeví i přívalové srážky s vyššími úhrny. Hned první týden čekáme nadprůměrný úhrn až kolem 30 mm," dodali meteorologové. 

Nejnovější zprávy